top of page

Informasjon – September 2021

CLUB DE GOLF PEER GYNT - Informasjon – September 2021


Kjære alle Peer Gynt medlemmer,

Endelig, mandag 13. september

starter vi opp klubb og turneringsvirksomheten etter 1,5 års avbrekk. Påmeldingene for september startet litt beskjedent, men har tatt seg kraftig opp mot slutten av måneden. Påmeldingen for oktober åpnet 01. september, og allerede er over 50 % av forhåndsbestilte spilleplasser reservert. Oktober og november ser ut til å få god oppslutning. Vi arrangerer som tidligere 3 turneringer pr uke, mandag, onsdag og fredag. Se klubbens hjemmeside, www.peergyntgolf.com under ‘Arrangementer’, her finner du all informasjon om turneringsprogrammet for høsten 2021. Påmeldinger skjer som vanlig i Golfbox. Kontaktinformasjon til fungerende TK for de respektive turneringer finner du samme sted.

Smittevern regler og restriksjoner i Spania gjeldende til 06. september Spanske myndigheter bekrefter i dag, 03. september, at smitteutviklingen er synkende i Alicante/Valencia regionen, og at det vil bli vedtatt lettelser i restriksjonene etter 06. september. Over 70 prosent av Spanias befolkning er nå fullvaksinert. Dermed er landet blant de flinkeste i klassen når det gjelder vaksinering. Ingen andre land med såpass stor befolkning har klart dette kunststykke. Herav er over 60 % av ungdommene i alderen 12 til 19 vaksinert.

Ved innreise til Spania gjelder for tiden følgende regler for fullvaksinerte: • Elektronisk helseskjema skal fylles ut og sendes digitalt før avreise. Du finner ytterligere informasjon på www.spth.gob.es • Gyldig EU/EØS Coronasertifikat med QR-kode Dette finner du på www.helsenorge.no Skriv ut et eksemplar og ta med på reisen.

• Generelle restriksjoner

-Det er portforbud i tiden 01.00 til 06.00 am (om natten)

-Det skal benyttes maske ved opphold i offentlige omgivelser

-Hold minimum 1,5 m avstand og praktiser god håndhygiene -Maksimum 10 personer samlet i samme selskap, ved for eksempel samme bord. -Følg golfbanenes smittevernregler • Spanske nettsteder : Turistinformasjon : https://travelsafe.spain.info/en

Lokale regler for Valencia regionen : https://coronavirus.san.gva.es/


Klubb arrangementer høsten 2021 Følgende arrangement og møter er planlagt gjennomført i løpet av høsten. -Golf med lunsj​​​29.september og 22. november -Sosial dag/lunsj med Puttekonk.​22. oktober -KM på Bonalba og Villaitana ​25. og 27. oktober -Jubileumsprogram​​​Under arbeid -Jubileumsfest, Peer Gynt 20 år​30. oktober

-Ekstraordinær generalforsamling​05. november -Mor Aase parturnering med lunsj​12. november Pr. i dag kjenner vi ikke hvilke smittevern restriksjoner som vil påvirke og eventuelt begrense våre planlagte arrangementer. Vi må ta forbehold om nødvendige endringer. Det jobbes med å kartlegge hva som er mulig å gjennomføre og på hvilken måte. Vi kommer tilbake med informasjon så snart vi har oversikt. Informasjon og Peer Gynts Facebook side Som vel de fleste har fått med seg etablerte vi i desember 2020 en lukket Facebook side,hvor kun medlemmer og tidligere medlemmer aksepteres som medlemmer. Asgeir Krutå er ansvarlig ‘redaktør’ Her kan alle legge inn relevante historier og bilder fra golfopplevelser eller andre begivenheter som kan ha felles interesse. Asgeir sørger for at alle får bursdagsgratulasjoner med hederlig omtale og ellers noen ord som vedkommende fortjener. Dette er ment å være en ‘løs og ledig’ kanal som binder klubben sammen i en tid som vi har vært avskåret fra å møtes fysisk. Facebook siden ser ut til å fungere godt og som tiltenkt. Benytter anledningen til å takke Asgeir for jobben som gjøres. Viktig informasjon vil for øvrig alltid bli kunngjort på klubbens hjemmeside og i epost direkte til medlemmene.

Så til slutt Vi formoder at alle Peer Gynt medlemmer som vil være tilstede i løpet av høsten er fullvaksinerte. Samkvem oss imellom burde følgelig medføre svært lav smitterisiko. Men husk, Corona pandemien er ikke over ! Vær nøye med å følge generelle smittevernregler når du ferdes i det offentlige rom. Vel møtt ! Så håper at vi at vi i fellesskap kan gjenskape den gode gamle Peer Gynt atmosfæren med hyggelige turneringer og sosialt samvær før og etter golfrunden. Vi ønsker velkommen til Costa Blanca høsten 2021. Fredrikstad, 03. september 2021 Vennlig hilsen For styret/Lars Carlheim


139 visninger0 kommentarer

Siste innlegg

Se alle

Comentários


bottom of page